neděle 12. února 2017

Kolem Rwenzori krajem kráterových jezer

U shopu jsme od Ronalda dostali ananas a vyrazili do Queen Elizabeth NP. Ronald nejel po hlavní přes Fort Portal, ale střihl to vedlejší cestou kolem kráterového jezera Kasenda. Jezero je nádherné.

Ronald nám zastavil u místa s výhledem na borovici u jezera. Toto místo je vyobrazeno na 20 000 šilinkové bankovce.
Poobědvali jsme v Kasese v doclea luxusní indické restauraci. Honza si dal vražedně ostrou sweet-and-sour čínskou polévku, salát a hovězí Stroganov - rádoby hustou smetanovou omáčku s masem. My s Peterem jsme měli převařené nudle s hovězím.
Kasese leží pod Rwenzori. Na hřebenech byl chvilkami vidět sníh, ale pak hory zahalily mraky. Bylo dusné vedro.
 Na polích u Kasese se pěstuje bavlník. Překvapilo mě, jak jsou chomáčky bavlny měkké a veliké.
Mezi Kasese a národním parkem Queen Elizabeth jsme překročili rovník. Označuje ho docela jednoduchý betonový pomník, u kterého jsme se vyfotili.
U vchodu do Queen Elizabeth NP stojí Queen's Pavillon, který už 3x hostil setkání člena britské královské rodiny a krále kmene Ankole. Na počest toho prvního setkání s královnou Alžbětou se park přejmenoval.
Byl odtud výhled na Georgovo jezero.
Jeli jsme Crater Drive, cestou vedoucí kolem sopečných kráterů. Krajina, jakou jsem ještě neviděl. Každý z kráterů byl jiný: viděli jsme kráter s jezerem, kráter se solným jezerem, travnatý kráter, kráter zarostlý pralesem.
Oblast se jmenuje Katwe Crater Explosion Fields a má naprosto kouzelnou atmosféru. Teď na konci Dry season tu bylo jen málo zvěře, pár vodušek a buvolů, hodně frankolínů rudohrdlých.
V kráteru Kyemengo hořel buš. Dojeli jsme na vyhlídku Baboon Cliffs. Otevřel se nám neskutečný pohled na obrovský hluboký kráter, z půlky vypálený.
Na dně šlehaly plamen živené horkým větrem.
Z kráteru se valila oblaka dýmu, jako by znovu obživla sopka. Byla to neuvěřitelná podívaná.
 Honzova atmosférická fotka...

Žádné komentáře:

Okomentovat