neděle 12. února 2017

Procházka bažinou Bigodi pokračuje


V bažině byla spousta motýlů, komáři naštěstí žádní. Prošli jsme papyrem, viděli jsme stěhovavé mravence - Safari ants. Naštěstí jsme měli kalhoty zastrkané do ponožek.
Zoborožec černobílý - Black-and-white casqued hornbill -  byl velice plachý, udržoval si od nás velikou vzdálenost. Fotka je jen ilustrační.
Honza si vykládal s Kate, zjevně mu padla do oka. Škoda že dnes odjíždíme - nebo spíš naštěstí.
Viděli jsme také mangabeje - Black cheeked mangabey, rozčepýřené černé opice s dlouhým ocasem.


V bažině byly kromě nás dvě další skupiny turistů. Jak se ukázalo, jedna ze skupin byla rodina z jižní Moravy. Tatík měl vlasy do culíku a náušnice, mamina v leginách a dvě dospívající děti - kluk s holkou. Rodinka neuměla moc anglicky, synek jim překládal a příroda jim zřejmě také moc neříkala.
Taťka se s námi dal do řeči. Prý Uganda oproti Serengeti není nic moc, prý projíždí celý svět - Čína že je bomba, Japonsko, a teď že dělají Ugandu, zítra odlétají na Viktoriiny vodopády a ještě je čeká Botswana a Namibie. Prefabrikovaná africká dovolená od cestovky - děkuji, nemusím.
Bažina byla plná kytek a motýlů.

Tahle květina je African Blood Lily, česky krvokvět natalský.
Na stromě u stezky jsme zastihli kouzelného zejozoba afrického, který si sušil křídla. Vypadal jako meditující buddhista v lotosovém sedu. Byl jsem za kinga, když jsem věděl, jak se jmenuje česky.
Amarant malý (Red-billed Firefinch)
 
Povedlo se mi udělat pěknou fotku ibise hagedaš - Hadada ibis.

Žádné komentáře:

Okomentovat